لمپوست

لمپوست بنر تبلیغاتی، گونه‌ ی جدیدی از سازه های های تبلیغات محیطی است که از میله‌های مستطیلی در ابعاد یک متر در سه متر تشکیل شده و پس از نصب در محل مورد نظر امکان نصب پارچه تبلیغاتی را فراهم می سازد.

این نوع سازه تکنولوژی جدیدی در بحث تبلیغات محیطی و تابلو سازی محسوب می گردد که امکان اجرای تبلیغات در ابعاد مختلف را فراهم می‌کند که با توجه به کم هزینه تر بودن لمپوست بنر در مقایسه با انواع دیگر سازه های تبلیغاتی، طیف بیشتری از افراد قادر به استفاده از این فضای تبلیغاتی می باشند تا جایی که اشخاص با مشاغل خرد نیز به راحتی قادر به تبلیغات خدمات و کالاهای خود در مقیاس های محلی خواهند بود.

انواع اجرای لمپوست بنر تبلیغاتی

این سازه بسته به نوع قرار گیری در کنار خیابان بصورت دو وجهی و در وسط بلوارها بصورت چهار وجهی نصب می شود و در نوع های اجرای براکت ، بازوی بالا و پایین برای نگه داشتن بنر،ستون فلزی،فوندانسیون قرار دارد.

از مشخصات منحصر به فرد پایه لمپوست بنر، تبدیل نیروی باد به حرکت دورانی و چرخش بنر همسو با جریان باد می باشد که ضمن کاهش بار روی پایه بنر، از بنر در مقابل پیچ خوردن و پاره شدن محافظت می کند.

این سیستم محافظتی شامل دو عدد بست مفصلی و بازوهای جداشونده است که به لحاظ ماهیت مفصلی و چرخشی خود مانع ایجاد فشار مستقیم بر روی بنر شده و با چرخش بازوها در فشار ناشی از باد،موجب کاهش قشار باد تا ۸۰ درصد بر روی پایه ها می شود و بست های مفصلی می توانند مطابق با سرعت و جهت باد بصورت افقی و عمودی عکس العمل نشان دهند، بطوریکه در سرعت های بالاتر، بازوها در امتداد دو محور در جهت باد خم می شوند و با کاهش سطح مقطع بنر از شدت فشار باد می کاهند. از آنجاییکه بستهای مفصلی این سازه مجهز به فنر های کششی هستند با فروکش شدن شدت باد بازوهای جدا شونده را به حالت اولیه خود بر می گرداند.

مکان های مناسب جهت اکران لمپوست بنر

استفاده در مراکز فرهنگی و ورزشی: ایجاد هیجان با استفاده از بنرهای زیبا و با طراحی هوشمندانه می تواند ضمن فرهنگ سازی اذهان عمومی نسبت به لمپوست بنرها، چهره های محیط های فرهنگی و ورزشی را متحول می سازد.
دانشگاه ها و ادارات: قابل اکران در مراکز علمی دانشگاه ها و ادارات می باشد و باعث نشاط و پویایی افرادی که در این مکان ها هستند می گردد.
استفاده در در اتوبان­ها و بزرگراه ها: استفاده از این سازه ها می تواند توسط شهرداری ها، شرکتهای تبلیغاتی و… با ارائه خدمات مطلوب نصب و نگهداری، تعویض و جمع آوری تابلو سازیهای بنر تبلیغاتی و فرهنگی منبع درآمد خوبی باشد .